ROBOT İLE KOMBİ BAKIMI VE PETEK TEMİZLİĞİ

ROBOT İLE KOMBİ BAKIMI VE PETEK TEMİZLİĞİ KONYA ÇUMRA NUKA ISI

Kış ayları ile beraber aktif olarak kullandığımız ve en çok ihtiyaç duyduğumuz peteklerin de düzenli olarak bakıma ihtiyaçları vardır.  Hem petekler hem de kombi için her yıl en az bir defa temizlik ve bakım yapılması gerekmektedir. Her sene en az 1 kez yapılması gereken temizlik için en uygun zaman kış aylarına dolayısıyla peteklerin en aktif kullanılacağı döneme girmeden 2-3 hafta öncesidir. Bu dönemde yapılan temizlik ile hem peteklerin kullanılmadığı zaman oluşan toz ve bakterilerden hem de bir önceki kış boyu biriken çamur, kireç, tortu, kimyasal kalıntılardan kurtulmuş olursunuz. Temizliği yapılmış petek hem ısıyı daha iyi iletir hem de ortamın daha iyi ısınmasını sağlar.

 

Temizliği yapılmamış petekler ısı kaybına ve ısının iletilememsine neden olur. Bu da kombi derecesini arttırsanız da bulunduğunuz ortamın asla yeterince ısınmaması demektir. Hem faturalarınız gereksiz şekilde aşırı derece artar, hem de kış boyu yeterince ısınamayarak hastalıklara davetiye çıkarmış olursunuz. Bu yüzden, petekler düzenli aralıklarla ve yılda en az 1 kere temizletilmelidir. Petek temizliğini ihmal etmemek gerekir. Robot ile yaptığımız petek temizliği diğer yöntemlerden daha etkilidir ve peteklerinizin %100 temizlenmesini sağlar.

 

Kombi bakımı da asla ihmal edilmemesi gereken bir konudur.  Çünkü bakımı yapılmayan kombi; kısa ömürlü olur, faturalarınızda artışa neden olur, normalden fazla gaz tüketerek yanma ayarlarının bozulmasına yol açar, ortamın yeterince ısınmasına engel olur, yüksek verimle çalışamaz, can ve mal güvenliği tehlikeye atar, aniden bozulabilir ve ciddi masraf ortaya çıkarabilir.

 

Peki kombi bakımı nasıl yapılır? Kombi bakımının aşamaları nelerdir? Detaylı bir bakımda hangi adımlar uygulanır?

Kombi bakımında ilk olarak sıcak su ve kaloriferlerin durumu kontrol edilir. Daha sonra kombinin su sızdırıp sızdırmadığına bakılır ve içi açılır. İçi açılan kombideki tozlanma temizlenir. Hemen ardından kombinin elektrik aksamı detaylı bir biçimde kontrol edilir. Bu kontrolde elektrik bağlantı noktalarına ve bağlantı hatlarına bakılır. Kombinin baca fanı kontrol edilerek temizlenir. 

Sonrasında kombide bulunan su boşaltılır ve genleşme tankının havası ölçülür. Eğer olması gereken değerin altındaysa hava basımı yapılır. Brülör, yanma haznesi, ateşleme iyonizasyon elektrodu, 

üç yollu vana, fan gibi bütün parçaları detaylıca kontrol edildikten sonra sırasıyla temizlenir. Temizlikten sonra parçalar tekrardan yerlerine yerleştirilir ve gaz ayarı yapılır. Eğer bir arıza mevcutsa onarılır, eğer arıza yoksa oluşabilecek arızalar için kullanıcılar bilgilendirilerek önlemler alınır. Eğer gerek görülürse yedek parça değişimi yapılır. Son olarak, kombiden boşaltılan su yerine yeni su eklenir ve tekrardan kombi çalıştırılarak mevcut çalışma düzeneği tekrardan gözden geçirilir. Bar seviyes, 1.5 olarak ayarlanır. Kombi hem sıcak su hem de petekler için olmak üzere çalıştırılır ve herhangi bir sorun olmadığına emin olunduktan sonra kombi bakımı süreci profesyonellikle tamamlanmış olur.

Son derece titizlikle ve özenle yapılan bu profesyonel hizmetten faydalanmak isterseniz +90 542 721 86 02 no.lu telefon numarasından bizleri arayabilirsiniz. Alanında uzman teknisyenlerimiz ile her çağrınızda 7/24 adresinize gelerek en kısa sürede profesyonel bir kombi bakımı yapmak için buradayız.

Call Now Button