KONYA ÇUMRA YERDEN ISITMA TESİSAT

KONYA ÇUMRA YERDEN ISITMA TESİSAT KONYA ÇUMRA NUKA ISI

Konya Çumra  Yerden Isıtma Tesisat Temizliği Nedir?

Yerden ısıtma sistemi, ısıtma konusunda en başarılı ve kullanışlı sistemlerden biridir. Bu ısıtma sisteminde, ıs petekler aracılığyla değil zemine döşenen borular vasıtasıyla iletilir. Hem yer kaplamadığından hem de görüntü kirliliği oluşturmadığından oldukça ayrıcalıklı bir ısıtma sistemidir. Petekle ısıtma yönteminden farklı olarak, yerden ısıtma sisteminde ihtiyaç duyulan periyodik bakım ve temizleme işlemleri yalnızca uzmanlardan destek alınarak yapılabilir.

Zeminin altında yer alan döşemelere gerekli ekipman ve teknik bilgi olmadan müdahale edilmesi pek mümkün değildir. Bu nedenle Konya Çumra’da ve civarında hizmet veren ekibimiz ile iletişime geçerek 7/24 hizmet alabilirsiniz. Hem bakım & onarım hem de yerden ısıtma sisteminin temizliği için her zaman bize ulaşarak ihtiyaç duyduğunuz hizmeti en kısa süre içerisinde alabilirsiniz. Hiç zaman kaybetmeden alanında uzman tesisatçılarımızın desteğiyle problemlerinizi çözmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Neden Konya Çumra Yerden Isıtma Tesisat Temizlik ve Bakımı Tercih Etmelisiniz?

Konya Çumra ve çevresine hizmet veren firmamız yüksek teknolojili cihazlar kullanmaktadır. Pek çok firmada bulunmayan kameralı cihazlar, robotlar, yedek parçalar Konya Çumra bölgesine hizmet veren Nuka Isı ve Sıhhi Tesisat olarak bizde bulunmaktadır. Yüksek teknoloji gerektiren elektronik cihazlar, kameralı sistemler, robotlar yüksek bütçe gerektiren pahalı ve ithal cihazlardır. Bu nedenle bütün ısı sistemi temizliği yapan ekiplerde bulunmamaktadır. Bu tür teknolojik cihaz gerektiren bütün temizlik, bakım, onarım işlerinizde alanında uzman bütün tesisatçılarımız sizlere en kaliteli ve en hızlı hizmeti sunmak için beklemektedirler.

Yerden ısıtma sisteminde de sıradan peteklerde olduğu gibi zamanla kirlenme, çamurlaşma, tortu oluşturma, kimyasallar nedeniyle kalıntı birikmesi gibi pek çok faktörle ciddi bir kirlilik yaşanmaktadır. Bu kirlilik tıkanmalara sebep olabileceği gibi ısı kaybında da çok ciddi etki bırakmaktadır. Dolaşımı sağlayan sistemlerde yaşanan tıkanıklık ve kirlilik uzun süreli kullanımda ve düzenli bakımı yapılmayan yerden ısıtma sistemlerinde sıkça karşılaşılan bir durumdur. Bu durumda dolaşım sağlanamaz ve ortam asla yeterince ısınmaz. Bu da faturalarınıza yansır, dolayısıyla hem enerji kaybı hem de maddî kayıp meydana gelir. Bu tür olumsuzluklar yaşamamak adına düzenli periyotlarla yerden ısıtma sisteminizin bakımını yaptırmalısınız. Bakımı yapılmış cihaz güven verir, unutmayın. Ayrıca yerden ısıtma sisteminin de sık sık ya da yılda en az 1 kez temizlenmesi gerekmektedir. Bu temizlik ısıtma sisteminin aktif kullanılacağı kış aylarından birkaç hafta öncesinde yaptırılabilir. Bakımı ve temizliği yapılmış yerden ısıtma sistemi enerjiden tasarruf sağlar, faturalarınıza da olumlu katkısı olur. Bu nedenle yerden ısıtma sisteminde bakım ve temizlik aksatılmaması gereken bir işlemdir.

Yerden Isıtma Tesisatı Temizleme

Yerden ısıtma sistemlerinde zamanla biriken çamurlu su aslında uygun sıcaklıktaki suda oluşan bakterilerdir. Bu bakteriler çok hızla ürerler ve kısa sürede bütün borulara ulaşarak tıkanmalara yol açabilir. Hatta kombiye kadar ulaşarak ciddi arızalara neden olabilirler. Bu tür olumsuzluklar yaşamamak için yerden ısıtma sisteminizi düzenli olarak temizletmelisiniz. Yerden ısıtma sisteminde yapılan temizlik özel cihazlarla yani profesyonel biçimde yapılmaktadır. Böylece yerden ısıtma sistemi %100 temizlenmiş olur.

Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden ısıtma sistemleri giriş ve çıkış olmak üzere 2 adet hortumdan oluşan basit bir düzenektir. Bu 2 hortum bir kolektörle bağlantılıdır ve hortumlardan geçen sıcak suyun önce zemini ısıtmasını daha sonra ısının ortama yayılmasını sağlar. Kombide ısıtılan su kombide bulunan pompa yardımıyla tesisat borularından geçer, oradan da kolektöre ulaşır. Her odaya eşit miktarda ısı yayılması için kollektör devreye girer. Çünkü kolektörde her odanın vanası bulunur, bazı odaların vanası kapatılarak sık kullanılan odaların ısı verimliliği arttırılır.

Komplike görünen ancak oldukça basit olan bu sistemde zamanla arıza veya kirlilik olabilir. Borularda zamanla çamur, kireç, tortu gibi maddeler oluşabilir. Bu tür durumlar yerden ısıtma tesisat borularında tıkanıklığa ve ısı kaybına neden olur. Böyle bir durumla karşılaşmamak adına yerden ısıtma sisteminin temizliği düzenli aralıklarla yapılmalıdır. En iyi sonucu görmek ve profesyonel hizmet almak için Konya Çumra ve çevresine 7/24 hizmet veren alanında yetkin tesisatçılarımız ile iletişime geçebilir, ayrıcalıklarımızdan faydalanabilirsiniz.

Yerden ısıtma sistemi özel cihazlar olmadan temizlenmez. Bu cihazlar ithal ve pahalı oldukları için her firmada yoktur. Biz yerden ısıtma sisteminde temizlik için gereken yüksek teknoloji cihazlarla hizmet vermekteyiz.

 

Call Now Button