MUSLUK TAMİRİ VE BATARYA DEĞİŞİMİ

MUSLUK TAMİRİ VE BATARYA DEĞİŞİMİ

Musluklar ve bataryalar günlük hayatta herkes tarafından oldukça sık kullanılmaktadır. Bu kadar sık kullanılmasından ötürü zamanla hasar görür ve arızalanabilir. Musluklar arızalandığında su damlatmaya veya su sızıntısına neden olur.  Damlama veya sızıntı yapan musluklar ise hem rahatsız edici sesler çıkarır hem de su faturasında gereksiz artışa neden olur. 

Özellikle banyolarda sızıntı yapan musluklar sürekli yerlerin ıslanmasına neden olabilir. Hem ekstra masraflara hem rahatsız edici seslere ve görüntüye neden olan arızalı musluklar mutlaka onarılmalı veya yenisiyle değiştirilmelidir. Böyle bir hizmete ihtiyacınız varsa +90 542 721 86 02 no.lu telefon numarasından bizlere ulaşabilirsiniz. Ekibimize çağrıda bulunduğunuzda yağmur – çamur, gece- gündüz demeden 7/24 adresinize ulaşım sağlıyoruz. Konya Çumra başta olmak üzere civarındaki adreslere de müdahalede bulunan alanında uzman tesisatçılarımız sizler için de profesyonel hizmet sunacaklardır.

Peki adresinize gelen usta tesisatçılarımız işlerini nasıl yapıyorlar?

Eğer musluğun değiştirilmesi gerekiyorsa İngiliz anahtarı ve tornavidaya ek olarak teflon ismini verdiğimiz ince şerite ve yeni bir musluk başı gerekmektedir.

Ekipmanlar tamamen hazır olduktan sonra ilk olarak eski ve arızalı musluk başı tamamen yerinden çıkartılır. Yeni ve sağlam musluk başının etrafına ince şerit yani teflon sarılır. Daha sonra ince şerit sarılı yeni musluk başı yuvaya monte edilir ve tornavida ile iyice sabitlenir.

Vanayı açınca musluğunuz kusursuz bir biçimde çalışacaktır. Yenilenen musluk sayesinde sızıntı veya su damlaması problemleri de ortadan kalkmış olacaktır.

Batarya Tamiri Nasıl Yapılır?

Bataryalar da tıpkı musluklar gibi yıllarca kullanıldığından zamanla bozulabilir. Bu durumda bataryaları onarmak veya yenisiyle değiştirmek gerekir. Eski, yıpranmış batarya ve musluklar yol açtığı damlatma veya sızıntı sorunlarına ek olarak görüntü kirliliği de oluşturmaktadır. Bu nedenlerden dolayı, eski ve arızalı bataryalar mutlaka yenisiyle değiştirilmelidir. Yenilenmiş batarya ve musluklar hem daha şık görünür hem de su tasarrufu sağlar.

Batarya tamiri ve montajı işlemine ihtiyacınız var Konya Çumra ve civarındaki tüm bölgelerden +90 542 721 86 02 no.lu telefon numarasını arayarak bizlere ulaşabilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz 7/24 adresinize ulaşarak ihtiyaç duyduğunuz işlemleri profesyonellikle yerine getirecektir.

Batarya tamiri ve / veya montajı yapılırken şu aşamalar izlenir: İlk olarak ana su vanası kapatılmalıdır. Sonrasında musluk gövdesinde bulunan kırmızı ve mavi renkteki sıcak soğuk klipsleri yerinden sökülür. Daha sonra en uygun tornavida  ile vidaların sökülmesinin ardından bataryanın kolu yukarı yönde olacak biçimde çekilerek yerinden çıkartılır. Kartuş yerinden çıkartılır. Yeni bir kartuş takılır. Eski, işe yaramaz batarya ve diğer malzemeler söküldükten sonra yeni batarya aynı işlemlerin tersi uygulanarak yerine sıkıca yerleştirilir. Batarya değişimi yapıldıktan sonra ana vana açılır ve suyun gelişi kontrol edilir. Eğer batarya sorunsuzca işlevini yerine getiriyorsa işlem tamamlanmış demektir. Ancak bir problem yaşanmışsa bu da incelenerek uzman tesisatçılarımız tarafından çözüm sunulur.

Yedek parça veya musluk, batarya gibi ürünlerin değişimi mutlaka iyi markaların ürünleriyle değiştirilmelidir. Kalitesiz markalar aynı sorunları tekrar yaşamanıza neden olurlar. Firmamız bütün ürün  ve hizmetlerinde kaliteyi ve uzun dönemli müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. +90 542 721 86 02 no.lu telefon numarasından bizlere 7/24 ulaşarak kaliteli ve profesyonel hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Konya Çumra bölgesi için hem batarya hem de musluklar için tamir, değişim ve montaj hizmeti vermekteyiz. 

Call Now Button